Odżywianie

Korzyści z choliny | Dostarczasz jej wystarczająco?

Czy dostarczasz wystarczającą ilość choliny?

Cholina jest mikroskładnikiem, który oferuje wiele korzyści dla organizmu. Dopiero niedawno uznano ją jako niezbędny mikroskładnik przez Międzynarodową Akademię Nauk (NAS) – dodano ją do listy w 1998 roku. Coraz częściej przyciąga uwagę, na którą zasługuję. Więc oto wszystko, co musisz wiedzieć o cholinie…

Jakie cholina niesie za sobą korzyści?

Cholina zachęca ciało do utrzymania aktywności metabolicznej. Jest to bardzo ważne dla tych, którzy realizują swój plan do idealnej sylwetki. Wiedząc, że masz wystarczająco choliny, Twoje efekty treningowe będą o wiele lepsze! Kiedy ciężko pracujesz, aby zwiększyć masę mięśniową warto wiedzieć, że Twój metabolizm osiąga właściwy poziom. Dodatkowo cholina opóźnia zmęczenie, dzięki czemu będziesz mógł zrobić kilka ekstra powtórzeń podczas treningu.

Twoja wątroba z pewnością Ci podziękuje Tobie za spożycie wystarczająco dużo choliny. Jej odpowiednia ilość w organizmie pomaga tworzyć fosfatydylocholinę. Ta przyczynia się do transportu lipidów (tłuszczów) z wątroby. Wiemy, że im mniej tłuszczu w wątrobie, tym jesteśmy zdrowsi.  Unikniemy w ten sposób chorób i marskości wątroby. Ten mikroskładnik jest również ważnym pomocnikiem neurotransmiterów naszego organizmu. W ten sposób nasze mięśnie działają jeszcze lepiej a cholina przeciwdziała starzeniu się neurotransmiterów.

Cholina pomaga mózgowi na wiele sposobów. Działa łagodząco na wiele symptomów koncentrujących się na funkcji mózgu. Tourettes, demencja, choroba Huntingtona i napady padaczkowe mogą mieć wpływ na cholinę. Mikroelement jest również stosowany w celu pomocy podczas chorób psychicznych, w tym depresji lub schizofrenii. Jeżeli czujesz, że nie będziesz w stanie zapamiętać tych wszystkich korzyści płynących z choliny, może Ci ona pomóc! Cholina pomaga wytwarzać acetylocholinę, mózgową chemię, która pomaga zapamiętywać informację.

Cholina jest naturalna?

Cholina jest całkowicie naturalnym składnikiem. Jest produkowana przez organizm, ale w niewystarczającej ilości by czerpać z niej korzyści. Dlatego konieczne jest włączenie choliny do diety. Można ją znaleźć w jedzeniu takim jak jajka, łosoś, kalafior i wołowina.

Ważne, jest aby korzystać z suplementów zawierających choline tylko z pewnych źródeł. Różne rodzaje choliny mogą nie wchłaniać się w organizmie. Co tworzy je o wiele mniej skuteczniejszymi.

Jak dużo powinienem spożywać?

Dzienny poziom konsumpcji według NAS jest następujący:

  • 14-18 lat, Kobiety: 400mg
  • 14-19 lat, Mężczyźni: 550 mg
  • 19+ lat, Kobiety: 425 mg
  • 19+ lat, Mężczyźni: 550 mg
  • Kobiety w ciąży: 450 mg
  • Kobiety karmiące: 550 mg

Maksymalna dopuszczalna dawka to 3,5g. Jest bardzo mało prawdopodobne, aby dorosły człowiek mógł spożyć taką ilość choliny w ciągu jednego dnia.

Przekonany?

Jeżeli szukasz sposobu, aby zwiększyć spożycie choliny i uzyskać niektóre z powyższych korzyści jest ona dostępna w postaci suplementu diety.  Oferujemy również cholinę w innych produktach, aby uzyskać więcej informacji patrz poniżej.Myprotein Polska

Myprotein Polska

Autor i ekspert


Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o naszych aktualnych ofertach i nowości na Blogu. Zapisz się do newslettera!