Przejdź do głównej zawartości
Odżywianie

Złagodź Stres Dzięki Tym 5 Poradom Żywieniowym 

Złagodź Stres Dzięki Tym 5 Poradom Żywieniowym 
Emily Wilcock
Autor i ekspert2 lat Ago
Wyświetl profil Emily Wilcock

Codzienne życie może czasami być bardzo stresujące. Zobowiązania i obowiązki mogą czasami doprowadzić do punktu, w którym czujesz, nie masz czasu dla siebie.  Uważam, że jeśli coś Cię stresuje, zbyt łatwo jest pogrążyć się w zmartwieniu. Stres zamyka się w jeden wielki cykl, który nie ma końca.

Wielu z nas ma sposoby na wyzwolenie się, niezależnie czy chodzi o spotkania z przyjaciółmi i rodziną, treningi, sen czy wyjście na zewnątrz. Jednak często pomijanym narzędziem radzenia sobie ze stresem jest to, co jemy. Trener żywienia Jamie Wright niedawno podzielił się swoimi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi odżywiania, które mogą pomóc zmniejszyć stres i radzić sobie z nim. Oto jego porady.

Zaplanuj i przygotuj swoje posiłki

Jako ktoś, kto przechodzi przez życie myśląc o posiłku do posiłku, trzymam się tej zasady. Przygotowanie do pracy obejmuje przygotowanie śniadania, porannej przekąski, przygotowanie obiadów i popołudniowej przekąski. A ja po prostu nie przetrwam dnia, jeśli nie wiem, co mam do herbaty.

Planowanie i przygotowanie wszystkiego z wyprzedzeniem oznacza, że jest jedna rzecz mniej do przemyślenia. I będziesz mieć dużo przekąsek, na które czekasz.

Spożywaj regularnie pożywne jedzenie

Nie jest tajemnicą, że głód może wzbudzać u ludzi złość. Mogę być bardziej winny tego niż większość. Ale jest szybki sposób na ten katastrofalny zwrot nastrojów i spodoba ci się. Wszystko co musisz zrobić, to regularne spożywanie pożywnego jedzenia w ciągu dnia, aby zapobiec spadkom poziomu cukru we krwi. Pomoże to powstrzymać uśmiech do odwrócenia się do góry nogami.

Magnez

Pamiętaj, aby jeść dużo pokarmów bogatych w magnez, takich jak szpinak, awokado i masło orzechowe lub zaopatrz się w suplementy magnezu. Korzyści z magnezu są mniej znane. Jeśli ich nie znasz, powinieneś je poznać. W mgnieniu oka będziesz dbać o odpowiednie spożycie.

Węglowodany złożone

Ile razy musimy to powiedzieć? Węglowodany to Twoi przyjaciele. Węglowodany pomagają regulować nasz nastrój i mogą odgrywać rolę w produkcji serotoniny “hormonu szczęścia”. Mogą dosłownie sprawić, że poczujesz się szczęśliwszy.

Węglowodany złożone trawią się dłużej, dzięki czemu mogą zapewnić stabilniejsze ich zaopatrzenie w ciągu dnia. Zamień zwykły makaron na pełnoziarnisty i czerp korzyści.

Omega-3

I wreszcie, nie mniej ważne, kwasy tłuszczowe omega 3. Uważa się, że wraz z wieloma innymi korzyściami pomagają zapobiegać wzrostowi hormonów stresu.

Spróbuj złagodzić stres

Podsumowanie

Nie ma magicznego przepisu aby zmniejszyć lub zatrzymać stres, ale z pewnością można wprowadzić niewielkie zmiany, aby powstrzymać go przed przejęciem kontroli nad Twoim życiem. Te wskazówki w połączeniu z dużą ilością snu, ćwiczeń i aktywnym życiem towarzyskim powinno pomóc Ci go zredukować i radzić sobie ze stresem.

dieta

5 Łatwych Sposobów Na Jedzenie z Zawartością Endorfin | Najlepsze Produkty Wspierające Zdrowie Psychiczne

Lepsze jedzenie = lepsze samopoczucie. Łatwo jest zrozumieć związek między niedoborami żywieniowymi, a chorobą fizyczną, ale mniej osób jest świadomych związku między dietą a zdrowiem psychicznym.

Trening

 10 Podstawowych Pozycji Jogi dla Początkujących | Joga Jest Prosta

Czy kiedykolwiek chciałaś rozpocząć praktykę jogi, ale nie wiedziałaś od czego zacząć? Więc zebraliśmy wszystkie podstawowe pozycje jogi, aby Ci to ułatwić.

 

Nasze artykuły należy wykorzystywać wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych i nie należy ich traktować jako porady lekarskiej. Jeśli jesteś zaniepokojony, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia przed przyjęciem suplementów diety lub wprowadzeniem jakichkolwiek poważnych zmian w diecie.

Emily Wilcock
Autor i ekspert
Wyświetl profil Emily Wilcock
After completing an internship with Myprotein, Emily returned to university to finish her Bachelor of Science degree in Business Management and Marketing. With experience in lifestyle writing, Emily aims to entertain and educate through her work. Her focuses include recipes, real and inspiring stories, and working with writers to help provide easy-to-digest evidence-based research. Her work on recipes has been previously featured in The Supplement magazine, with a particular focus on high-protein, nutritious meals, plus advice on how to properly fuel your body. Outside of work, Emily’s top priority is food. She’s a self-professed star baker and a connoisseur of all things baked. In her spare time, she’s either cooking up a storm, our looking out for the opportunity to try out Manchester’s newest restaurants. But as a huge fan of carbs, if it’s not pasta or pasta-adjacent, she’s not interested. If she’s not in the kitchen, she’s tucked up with a book for an early night, or you’ll find her in the gym working up a sweat. Afterall, all those carbs require quite the appetite.
myprotein