Trening

Jak żyć tak efektywnie przez cały rok jak Gwiazdor przez jedną noc w roku

Tak więc, nawet jeśli nie potrafisz zrobić tyle na całym świecie w ciągu jednej nocy – nie mówiąc już o byciu tak hojnym żeby dać tak wielu osobom prezenty – zadaj sobie pytanie: jak żyć tak efektywnie przez cały rok jak Gwiazdor przez tę jedną noc w roku?

Teraz nie możesz myśleć by być takim jak Święty Mikołaj… trudno jest być chłopakiem z plakatu który żyje zdrowo, poświęca się siłowni, ale powinieneś być tak efektywny w ciągu całego swojego życia, a to wymaga zdrowego stylu życia. Co konkretnie mamy na myśli?  Więc, kondycja fizyczna i skuteczność nie pojawiają się z dnia na dzień, chyba że jesteś Gwiazdorem. Jeśli nie masz dobrej kondycji psychicznej jak i fizycznej przeciążenie pracą może prowadzić do chorób i urazów.

 

Pierwszym krokiem jest zdrowa rutyna. „Rutyna” jest tutaj optymalnym słowem i być może sam Gwiazdor określa się tym słowem, gdy przez 364 dni w roku przygotowuje się do tej jednej niepowtarzalnej nocy każdego roku.

Wykonuj regularnie trening kardio by zredukować stres i produkować więcej endorfin. Zdrowie psychiczne jak i fizyczne będzie Ci potrzebne by podejmować się codziennych wyzwań.

Regularne ćwiczenie to jedno, kolejnym krokiem jest zwrócenie uwagi na to co jesz na co dzień. Połączenie ćwiczeń i zdrowej diety pozwoli Ci polepszyć Twój ogólny stan zdrowia. To co zjadasz regularnie może być łatwym krokiem do zredukowania stresu.

Gwiazdora można by nazwać otyłym patrząc na jego duży brzuch i pulchne czerwone policzki. Wśród komplikacji, które mogą powodować otyłość, w tym nadciśnienie i zatkanie tętnic, zmęczenie utrudniałoby bycie tak skutecznym, w ciągu jednej nocy. Jednakże,  duża postura i wysokokaloryczna dieta Gwiazdora mogą sugerować, że jest podczas sezonu masowego i zwiększa siłę, co pozwoli wykonać mu martwy ciąg ciężkim workiem prezentów podczas tej jednej nocy. Te czerwone policzki… prawdopodobnie są tak czerwone ponieważ jest w trakcie ciężkiego treningu, a jego czerwony strój może okazać bardzo przepocony.

Niezależnie od ciasteczkowej diety Gwiazdora, twoje dzienne spożycie kalorii może mieć bardzo duże znaczenie w tym jak skuteczny jesteś w ciągu dnia. Dobrze dobrana dieta pozwoli Ci być „zbilansowanym”. Upewnij się, że dostarczasz sobie białko i węglowodany by mieć  siłę i energię oraz by się regenerować po ciężkim treningu. Alkohol i za duża ilość cukru może Cię rozdrażnić oraz przyśpieszyć tętno, które przyczyni się do mocniejszego odczuwania stresu. Kofeina również powinna być unikana jeśli czujesz się zestresowany, jednak może ona być skutecznie wykorzystywana jako suplement (w przeciwieństwie do espresso czy kawy) możesz działać na wyższych obrotach (jednak nadal nie wystarczająco by okrążyć świat w ciągu jednej nocy).

 

Kiedy jesteś pod presją życia codziennego, stresu i masz wrażenie że pracujesz tak ciężko jak Gwiazdor tej nocy, jedz mało a często zamiast jeść dużo a rzadko, by utrzymać prawidłową prace metabolizmu, przez co nie będziesz bardziej zmęczony przez obniżony poziom cukru we krwi.Myprotein Polska

Myprotein Polska

Autor i ekspert


Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o naszych aktualnych ofertach i nowości na Blogu. Zapisz się do newslettera!