Przejdź do głównej zawartości
Ambasadorzy

Poznaj Lucie: Porzucenie Niepokoju Dzięki Tumblingowi 

Poznaj Lucie: Porzucenie Niepokoju Dzięki Tumblingowi 
Myprotein Polska
Autor i ekspert2 lat Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska

24-letnia Lucie Colbeck jako dziecko była introwertykiem, zmagającym się z lękiem i jąkającym się. Szukając rozrywki, odnalazła swoją pasję jaką jest gimnastyka, a konkretnie tumbling. Teraz, siedząc na nowej trampolinie w swoim ogródku, opowiada nam o dorastaniu, gdy trenowała gimnastykę i barierach, które musiała pokonać. Oto historia Lucie.

"Następna najlepsza rzecz"

W wieku 10 lat talent Lucie został zauważony przez trenera podczas treningu gimnastycznego. Doskonale pamięta ofertę, którą tego dnia jej złożył; gdyby chciała zacząć trenować tumbling, uczyniłby ją „kolejną najlepszą rzeczą”.

Trener dotrzymał danej jej obietnicy i po ponad dekadzie od startu przygody z gimnastyką Lucie rywalizowała w Wielkiej Brytanii, zdobyła nagrody takie jak Wybitny Sportowiec Roku 2016 oraz srebrny medal na Mistrzostwach Świata w gimnastyce w 2015 roku. Oprócz tych wszystkich niesamowitych osiągnięć, Lucie wyjaśnia, że​ treningi „inspirowały mnie do bycia lepszą wersją siebie” przez całą jej karierę.

Teraz martwię się i obawiam o rzeczy wykraczające poza gimnastykę”

Jej podróż nie była jednak pozbawiona wyzwań. Lucie przez całą swoją karierę cierpiała z powodu tego, co nazywa „blokadą psychiczną”. Po pierwszym swoim skoku w wieku około 18 lat ta blokada psychiczna spowodowała niepokój związany z pewnymi umiejętnościami niezbędnymi w tym sporcie, wpływając nie tylko na jej zdolność do treningu, ale także na jej życie osobiste.

Poza treningiem Lucie wyjaśnia, że ​​„im częściej się martwię, tym bardziej pogłębiają się moje OCD”, czyli zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, czasami do tego stopnia, że ​​mówi sobie „jeśli nie stuknę w stół cztery razy, coś złego stanie się ze mną lub moją rodziną”. Lucie nadal pracuje nad tymi problemami, akceptując fakt, że zawsze będą one do pewnego stopnia istnieć w jej umyśle, ale skupienie się na akceptacja codziennej rzeczywistości taką jaką jest, dobrą lub złą, ogromnie jej w tym pomaga.

"Miłość jest miłością; nie ma żadnych ograniczeń”

Po powrocie z trasy po Stanach Zjednoczonych z Cirque Du Soleil i rozpoczęciu pandemii, Lucie wycofała się z wyczynowej gimnastyki, chociaż ma nadzieję, że pewnego dnia wróci tu dla czystej przyjemności.

Na razie kilka razy w tygodniu poświęca czas na treningi gimnastyczne dla dzieci, pracuje w handlu detalicznym, pisze artykuły na bloga o sporcie, życiu i znaczeniu normalizacji relacji LGBTQ+ w sporcie. W swoim najnowszym poście na blogu Lucie opowiada o tym, jak postrzega miłość bez etykiet oraz o swoich doświadczeniach z rodziną i przyjaciółmi w świecie gimnastyki.

Zapamiętaj

Lucie zdobyła niesamowite osiągnięcia pomimo wyzwań, z jakimi przyszło jej się zmierzyć, a na dodatek rozpoczęła kilka ważnych dyskusji na temat związków osób tej samej płci w sporcie. Lucie i Myprotein dołączyli do akcji #UnitedByAmbition, aby każdego dnia osiągać najlepsze wyniki i walczyć o poprawę integracji społecznej.

Ambasadorzy

Poznaj Amelię: Od Szkolnej Klasy Gimnastycznej Po Chwałę na Średnim Dystansie

Amelia jest dowodem na to, że dążenie do tego czego naprawdę chcesz, może zapewnić Tobie sukces. Kliknij i poznaj jej historię.

Przeczytaj następnie:

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein