Przejdź do głównej zawartości
Ambasadorzy

Poznaj Hannah: Artystkę z Pasją Pływacką 

Poznaj Hannah: Artystkę z Pasją Pływacką 
Evangeline Howarth
Pisarz i redaktor3 lat Ago
Wyświetl profil Evangeline Howarth
Niewiele jest historii, które naprawdę pokazują uzdrawiającą fizyczną i psychiczną moc ruchu od tej, którą przeżyła Hannah. Artystka z Eastbourne, która wstaje przed wschodem słońca, by móc realizować pasję i leczyć swoje ciało i umysł.Sport i ćwiczenia mogą czasami zapewnić najlepszą ucieczkę od najtrudniejszych chwil w naszym życiu. Niezależnie od tego, czy chodzi o ponowne skupienie energii, czy po prostu oderwanie się od negatywnych myśli; ucieczka, którą oferuje, jest tym, co wielu z nas najbardziej potrzebuje.Oto historia Hannah.
Hannah

"Po prostu już mi się to nie podobało”

Hannah pływała odkąd pamięta, ale większość tego czasu ograniczała się do długości jej lokalnego basenu.Wyjaśnia: „Trenowałam w moim lokalnym klubie pływackim, w którym startowałam niezawodowo do szesnastego roku życia”.Chociaż uwielbiała swoją lokalną drużynę pływacką, długie godziny pływania w tym samym basenie sprawiły, że czuła się, jakby czegoś jej brakowało.„Skończyło się na tym, że zrezygnowałem, ponieważ po prostu już mi się to nie podobało. Trening był bardzo intensywny — trenowałem 5-6 razy w tygodniu i po prostu straciłam całą radość z tej pasji.”

„To po prostu sprawiło, że poczułam się jak nowo narodzona”

Po latach bez treningów pływackich Hannah upadła naprawdę nisko. Utrata babci i niezdiagnozowana choroba sprawiły, że czuła się beznadziejna i pozbawiona prawdziwego celu. Tak było, dopóki nie odkryła pływania na otwartej wodzie.„Dało mi to możliwość przepracowania moich emocji i ponownego odnalezienia pewnego rodzaju szczęścia”.Radość z zimnej wody w połączeniu z jej ponownie odkrytą miłością do pływania stworzyła fuzję uczuć, których Hannah potrzebowała, aby zaakceptować wszystkie przeciwności losu, z którymi musiała się zmierzyć i znaleźć sposób, by iść naprzód.„Uwielbiam to, że kiedy jesteś na mrozie, nie możesz myśleć o niczym innym. Po prostu musisz być maksymalnie skupionym na tym momencie.”Nawet lodowate wody nie wystarczyły, by Hannah odwróciła się od sportu.„Właściwie zacząłem w najzimniejszych miesiącach roku. To było w styczniu i woda osiągała maksymalnie niskie temperatury i nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłam. Szczerze mówiąc, po prostu poczułam się jak nowo narodzona”.

„Chorowałam przez około pięć lat”

Nie tylko zdrowie psychiczne Hannah poprawiało się z każdym treningiem pływackim, ale także łatwiej było jej radzić sobie z chorobą, z którą zmagała się od lat.„Chorowałam przez około pięć lat i lekarze nie mogli zrozumieć, dlaczego. W końcu spotkałam się z dietetykiem i okazało się, że mam około sześciu lub siedmiu różnych nietolerancji pokarmowych, w tym cukru, który jest we wszystkim”.Próby znalezienia sposobów na obejście jej nietolerancji sprawiły, że Hannah czuła się wyczerpana, gdy próbowała odszukać produkty, które mogłaby spożyć, i tęskniła za swoimi ulubionymi daniami, których już nie mogła skosztować.„Uznałam, że naprawdę trudno sobie z tym poradzić, ponieważ są one ogromną częścią diety wielu ludzi”.Pływanie w morzu nie tylko pomogło jej pogodzić się z jej nietolerancjami, ale także prosperować bez nich.„Pływanie w zimnej wodzie znacznie usprawniło funkcjonowanie mojego organizmu. Dało mi to nowy cel — nie skupiam się na tym i nie sprawia mi to już przykrości, ponieważ nie mogę jeść pewnych rzeczy, po prostu czuję się szczęśliwa, że mogę pływać w morzu”.W rzeczywistości stanowi to teraz siłę napędową, którą potrzebuje moje ciało.„Zdecydowanie ta pasja sprawiła, że jestem bardziej świadoma tego, co jem, jak to służy mojemu ciału i jak mogę zmienić swoje nawyki żywieniowe, aby upewnić się, że mogę pływać tak długo, jak chcę”.

„Teraz spędzam tu dużo czasu przed wschodem słońca”

Pływanie na otwartych wodach stało się dla Hannah czymś więcej niż ucieczką — to ogromna część jej stylu życia i coś, co ją definiuje. Prawie codziennie jeździ na plażę, ogląda wschód słońca, a potem idzie popływać. Teraz także medytuje, bierze kąpiele lodowe i czuje, że jest częścią czegoś większego.„Podczas pływania czujesz się, jakbyś był w jedności z morzem i ziemią, i to jest takie piękne. Szczerze mówiąc, nie potrafię tego opisać, to po prostu trzeba przeżyć. Niesamowite uczucie.”Znalazła swój cel w życiu i systematycznie do niego dąży, wszystko z powodu pływania w morzu.„Remontuję furgonetkę, do której mam nadzieję przenieść się tego lata… Cieszę się na samą myśl o podróżowaniu po Anglii i pływaniu we wszystkich najlepszych kategoriach pływackich na otwartych wodach”.
Ambasadorzy

Poznaj Amelię: Od Szkolnej Klasy Gimnastycznej Po Chwałę na Średnim Dystansie

Amelia jest dowodem na to, że dążenie do tego czego naprawdę chcesz, może zapewnić Tobie sukces. Kliknij i poznaj jej historię.

Ambasadorzy

Poznaj Jamie: Artysta poza boiskiem, artysta na boisku

Jamie Clarke z pewnością nie jest przeciętnym piłkarzem, ani bezbarwną postacią. Poznaj historię niesłyszącego kapitana drużyny.

Ambasadorzy

Poznaj Lucie: Porzucenie Niepokoju Dzięki Tumblingowi 

Lucie zdobyła niesamowite osiągnięcia pomimo wyzwań, z jakimi przyszło jej się zmierzyć, a na dodatek rozpoczęła kilka ważnych dyskusji. Dowiedz się więcej!

Przeczytaj następnie:
Evangeline Howarth
Pisarz i redaktor
Wyświetl profil Evangeline Howarth

Evangeline brała udział w sportach wyczynowych od najmłodszych lat. Jako wykwalifikowana RYA Jako instruktor pływania na łódce, rozumie znaczenie właściwego odżywiania przy sportach ekstremalnych i wytrzymałościowych, zwłaszcza ze względu na jej doświadczenie w drużynach Team GBR, jako kapitan drużyny trenujący swój pierwszy zespół uniwersytecki.

W wolnym czasie Evangeline uwielbia biegać – zwłaszcza w maratonach. W weekendy znajdziesz ją uprawiającą sporty wodne lub wędrującą po wzgórzach. Jej ulubione wieczory spędza na sesji HIIT lub na przysiadach na siłowni, zanim zacznie się zajadać pikantnymi potrawami z dużą ilości warzyw - mniam!

Dowiedz się więcej o doświadczeniu Evie tutaj.

myprotein