Przejdź do głównej zawartości
Suplementy

Impact EAA — Rewolucja Dla Najlepszych Wyników

Impact EAA — Rewolucja Dla Najlepszych Wyników
Evangeline Howarth
Pisarz i redaktor5 lat Ago
Wyświetl profil Evangeline Howarth
Spędzasz miesiące budując masę mięśniową tylko po to, aby je później wszystkie stracić, kiedy zaczniesz redukcję? Wyobrażasz sobie, że możesz nadal budować i utrzymywać masę mięśniową z potreningowym szejkiem, który ma zero kalorii… Niemożliwe, prawda? Błąd.Impact EAA buduje mięśnie w tej sam sposób co miarka serwatki, ale nie ma kalorii, tłuszczu i cukru. Więc jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o aminokwasach EAA, możemy zagwarantować, że zanim skończysz czytać ten artykuł znajdą się one w Twoim koszyku. EAA Oznacza niezbędne aminokwasy - są to elementy budulcowe Twoich mięśni, które mogą pochodzić jedynie z jedzenia, które spożywasz. To także składowe białka we wszystkich naszych suplementach. Tak więc czym jest ten nowy szejk? Aby zrozumieć o co chodzi z tym nowym odchudzonym suplementem, specjalista ds. odżywiania sportowców i trener sportów siłowych, Grant Koch rozjaśni trochę sprawę.

Co to jest Impact EAA?

Po pierwsze, Impact EAA jest bardziej jak orzeźwiający sok, niż mleczny szejk białkowy. Dla wielu osób ciężki szejk po trudnej sesji cardio będzie złym pomysłem, więc dlaczego by nie skorzystać z tej lżejszej opcji w postaci aminokwasów?Poczuj orzeźwienie po treningu o smaku Cola, Truskawki z limonką lub Tropikalnym.Dlaczego więc ważne jest spożywanie tych aminokwasów? Grant wyjaśnia: “Jeżeli pozyskamy wszystkie niezbędne aminokwasy z pożywienia, organizm jest w stanie sam wytworzyć wszystkie pozostałe nie niezbędne aminokwasy z tych 9 aminokwasów egzogennych.”“Ważne jest regularne spożywanie wszystkich niezbędnych aminokwasów. Jeżeli któregoś z nich brakuje, organizm rozbija białka mięśniowe, aby go pozyskać, tak więc ryzykujesz utratę masy mięśniowej.”Pożywienie, które posiada wszystkie niezbędne aminokwasy posiada białko znane jako “białko doborowe” - Nasze białko serwatkowe Impact Whey Protein posiada pełnowartościowe białko, ponieważ zawiera wszystkie dziewięć aminokwasów. Grant wyjaśnia, “Impact EAA ma ten sam profil aminokwasowy co Impact Whey, oraz posiada dodatek aminokwasów rozgałęzionych.” Oznacza to, że Impact EAA jest również pełnowartościowym białkiem do maksymalizacji budowy mięśni. Koniec z odpuszczaniem 1 Rep Max, tylko po to, aby stracić kilkaset gramów tłuszczu. Impact EAA posiada pełnowartościowe białko, tak samo jak wiele innych produktów - więc co sprawia, że ten szejk jest naprawdę wyjątkowy?

Bez liczenia kalorii

W przeciwieństwie do innych odżywek białkowych, jak białko serwatkowe Impact Whey gdzie w szejku jest około 100 kalorii by zapewnić wszystkich ważne aminokwasy, Impact EAA nie ma absolutnie żadnych kalorii. Jeżeli chcesz schudnąć, lub zredukować spożycie kalorii, wtedy Impact EAA oznacza zero dodatkowych kalorii.

Grant mówi: “Długotrwały deficyt kaloryczny może prowadzić do zwiększonego rozpadu białek mięśniowych, jeżeli Twój organizm nie otrzymuje wystarczająco paliwa, aby temu zapobiec. Impact EAA zapobiega temu dostarczając niezbędne aminokwasy, których potrzebują mięśnie, ale bez dodawania niepożądanych kalorii.”

Niska zawartość cukru

Wybierając niektóre słodkie szejki czasami masz nie lada problem, aby utrzymać równowagę pomiędzy zawartością białka, a cukru, ale nie w przypadku Impact EAA. Nie zawierają cukru i nadal są przepysznie słodkie.Przekąski z ogromną zawartością cukru mogą prowadzić do strasznego wzrostu cukru we krwi, co sprawi, że po ciężkim treningu będziesz czuł się jeszcze gorzej - właśnie dlatego wyrzuciliśmy go z Impact EAA.

 

Bez nabiału

Jeżeli mleczne szejki sprawiają, że nie czujesz się w najlepszej formie, wtedy Impact EAA może stanowić odpowiedź. Są to po prostu aminokwasy, żadnego nabiału. Jedyny nabiał jaki mógłby się w nich znaleźć, pochodziłby z zanieczyszczenia krzyżowego, ponieważ są wytwarzane w tym samym miejscu co nasze białko serwatkowe.Grant tłumaczy, “Nietolerancja laktozy jest jedną z najczęstszych nietolerancji, która dotyka ludzi i dlatego mogą oni wybierać białko gorszej jakości.” Biorąc pod uwagę wpływ EAA nie musisz rezygnować z wysokiej jakości składników odżywczych unikając nabiału. Biorąc pod uwagę, że niewielka ilość serwatki mogła się wymieszać z Impact EAA, jest to nadal świetna opcja o niskiej zawartości laktozy dla osób, które łagodnie nie tolerują nabiału.

Szybsza absorpcja

Wszyscy chcemy jak najszybciej wykorzystać składniki odżywcze, które spożywamy po treningu, dlatego szybka absorpcja EAA jest zdecydowanym plusem. Grant wyjaśnia, “Ponieważ Impact EAA nie musi być trawione jak białko, aminokwasy są transportowane bardzo szybko do mięśni.”

Przyjazne Weganom

Czujesz się lekko zdezorientowany szukając roślinnych źródeł energii po treningu. Już dłużej nie musisz.Impact EAA są całkowicie wegańskie, co oznacza że możesz uzyskać wszystkie aminokwasy, których potrzebujesz z lekkiego i prostego szejka.Często źródła białka takie fasola i rośliny strączkowe są również bogate w węglowodany lub trzeba iść zjeść bardzo dużo dla tej samej ilości białka. Impact EAA ułatwia przyrost masy mięśniowej bez dodatkowych kalorii lub węglowodanów.  

Zapamiętaj

Dzięki Impact EAA nigdy więcej nie będziesz musiał się martwić o makro i kalorie. Możesz być pewny, że w pełni wykorzystujesz regenerację mięśni dostarczając im aminokwasy, których potrzebują do szybkiej i efektywnej regeneracji, ale bez kalorii, cukru i laktozy jak w normalnych szejku białkowym.
Evangeline Howarth
Pisarz i redaktor
Wyświetl profil Evangeline Howarth

Evangeline brała udział w sportach wyczynowych od najmłodszych lat. Jako wykwalifikowana RYA Jako instruktor pływania na łódce, rozumie znaczenie właściwego odżywiania przy sportach ekstremalnych i wytrzymałościowych, zwłaszcza ze względu na jej doświadczenie w drużynach Team GBR, jako kapitan drużyny trenujący swój pierwszy zespół uniwersytecki.

W wolnym czasie Evangeline uwielbia biegać – zwłaszcza w maratonach. W weekendy znajdziesz ją uprawiającą sporty wodne lub wędrującą po wzgórzach. Jej ulubione wieczory spędza na sesji HIIT lub na przysiadach na siłowni, zanim zacznie się zajadać pikantnymi potrawami z dużą ilości warzyw - mniam!

Dowiedz się więcej o doświadczeniu Evie tutaj.

myprotein