Przejdź do głównej zawartości
Trening

Spalanie tłuszczu – jak poradzić sobie z opornym tłuszczem u kobiet?

Spalanie tłuszczu – jak poradzić sobie z opornym tłuszczem u kobiet?
Magdalena Pardela
Instruktor Fitness I Fizjoterapeuta8 lat Ago
Wyświetl profil Magdalena Pardela

Na pewno wiele z Was boryka się z problemem zrzucenia nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha czy pośladków? I ciągle zadajecie sobie pytanie dlaczego akurat w tych miejscach najczęściej gromadzi się tkanka tłuszczowa?! Albo zastanawiacie się dlaczego w ogóle taki problem Was dotyka skoro „zdrowo” się odżywiacie. I tu trzeba sobie zadać pytanie co znaczy że jecie „zdrowo”?

Niestety w obecnych czasach wszyscy za czymś gonimy i tylko nieliczni z Nas mają czas, by przygotować sobie posiłki wcześniej i mieć je na cały dzień w boksach przy sobie. Bardzo często sięgamy po coś na szybko typu batony, ciastka czy fastfoody. A co łączy te wszystkie produkty??

Trans Tłuszcze

...Które w obecnych czasach niestety pojawiają się w większości produktów,

jedrnaskora123
które kupujemy na szybko! Spożywane regularnie sieją duże spustoszenie w Naszym organizmie. Warto ten termin warto sobie przybliżyć, do czego gorąco zachęcam jeśli pragniecie cieszyć się nienaganną sylwetką.

Kolejną kwestią jest gospodarka hormonalna, która też zazwyczaj kuleje bo jest rozchwiana przez nieregularne i nie do końca zdrowe posiłki. Czasem, wystarczy jedynie doprowadzić je do „normy” aby waga zaczęła spadać, a tkanka tłuszczowa zaczęła znikać. Zła dieta i brak ruchu powodują „uśpienie” progesteronu, a to powoduje magazynowanie estrogenów, których wysoki poziom zwiększa ryzyko otyłości i przyśpiesza odkładanie się tkanki tłuszczowej.

Często zamiast pełnowartościowego śniadania pijemy kawę w biegu, a później w godzinach popołudniowych robimy wielkie ładowanie węglowodanami, bo rzucamy się już na wszystko co mamy pod ręką. W takim momencie nawet cały dzień na siłowni i 10000 brzuszków dziennie nam nie pomoże, a jedyne co możemy zyskać to problemy w postaci cukrzycy lub insulinoporności! Już nie mówiąc o tym, że otyłość brzuszna to nie tylko to, co widzimy na zewnątrz, ale również to co gromadzi się wokół naszych organów, o które powinniśmy dbać aby mieć płaski brzuch, a nie wydęty.

A więc jak działamy?

Co zrobić aby wygrać walkę z „oponką”, obwisłymi pośladkami i cellulitem który też często idzie w parze???

Stosując od dziś tych kilka zasad masz szanse cieszyć się nienaganną sylwetką już wkrótce!!!

  1. Śniadanie musi być solidnym fundamentem każdego Twojego dnia. Jakie śniadanie taki cały Twój dzień !
  2. Dbaj aby jeść regularnie i nie podjadać pomiędzy posiłkami.
  3. Pij minimum 2l wody dziennie.
  4. Staraj się ograniczyć przetworzoną żywności i przygotowuj sobie sama posiłki z pełnowartościowych produktów.
  5. Dbaj aby przed zakupem żywności zapoznać się, co znajduje się w składzie danego produktu, czy jest on rzeczywiście pełnowartościowy i nie ma w nim zbędnych: regulatorów kwasowości, spulchniaczy, syropu glukozowo-fruktozowego, i tony cukrów prostych.
  6. Unikaj picia słodkich napojów i ograniczaj kawę, którą możesz zastąpić porannym treningiem. Efekt będzie 100x lepszy niż litr kawy z rana!
  7. Aktywność ruchowa od dziś to Twoja najwierniejsza fanka i zarezerwuj sobie dla niej minimum 3 dni w tygodniu i nie zaniedbuj jej.
Magdalena Pardela
Instruktor Fitness I Fizjoterapeuta
Wyświetl profil Magdalena Pardela
Magdalena Pardela, Fizjoterapeutka i certyfikowany trener Pelvic Floor Safe – PFS® – trening bezpieczny dla kobiet. Dyplomowany Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Fitness, Kulturystyka oraz certyfikowany Instruktor Pilates. Właścicielka Ars Athletica - Centrum Treningu i Fizjoterapii w Krakowie (https://web.facebook.com/arsathleticakrakow/) oraz Szkoły Rodzenia Bambi (https://goo.gl/y37HzY) Specjalizuje się fizjoterapii uroginekologicznej, treningach dla kobiet oraz treningach funkcjonalnych, korygujących postawę lub pomagających przywrócić prawidłową motorykę po wszelkich kontuzjach i operacjach. Posiadana wiedza z zakresu anatomii i fizjologii, zdobyta podczas studiów na wydziale Rehabilitacji Ruchowej, sprawia, że szczególną uwagę zwraca na technikę wykonywanych ćwiczeń.W szkole rodzenia zajmuje się fizjoterapią oraz prowadzi liczne wykłady i ćwiczenia dla kobiet w ciąży i połogu. Doświadczenie zawodowe zdobywała poprzez liczne praktyki w prywatnych i państwowych placówkach na terenie całej Polski. Aktualnie ciągle się rozwija i czynnie bierze udział w wielu konferencjach naukowych i szkoleniach. Na co dzień pasjonatka zdrowego żywienia, kalisteniki, baletu oraz acroyogi. Więcej na temat Magadaleny możecie dowiedzieć się z jej social media: https://www.instagram.com/trenerka_pardelka/
myprotein