Uncategorised

Czy Twoja Siłownia Dba o Higienę?

Jeśli martwisz się o zachorowanie, możesz zacząć zastanawiać się czy warto odwiedzić miejsce w którym spędzasz dużo swojego czasu: siłownię. Mając do czynienia z wieloma innymi osobami dotykającymi wszystkiego, pocącymi się i zostawiającymi zarazki na różnych powierzchniach, czy naprawdę możesz uniknąć choroby podczas ćwiczeń? Przyjrzeliśmy się dokładnie, jak higieniczna jest naprawdę siłownia i co możesz zrobić, aby pozostać zdrowym.

Dezynfekujesz sprzęt?

Według naszej niedawnej ankiety przeprowadzonej wśród ponad 4000 osób ćwiczących na siłowniach, około połowa z was nie wyciera sprzętu po zakończeniu treningu – i podejrzewamy, że większość z Was ich również nie dezynfekuje. Tak, to prawda, zwykłe użycie spoconego ręcznika również pozostawi bakterie lub wirusy. W rzeczywistości, jeśli Twoja siłownia tego nie oferuje, zaopatrz się w antybakteryjne chusteczki lub spray. To najlepszy sposób na utrzymanie zestawu do ćwiczeń w czystości po zakończeniu. Dobrze jest też wyczyścić, zanim zaczniesz.

Martwy Ciąg

Jakie jest ryzyko?

Przede wszystkim mikroorganizmy kwitną w ciepłym, wilgotnym otoczeniu – brzmi znajomo? Badanie z 2019 r. wykazało, że na piłkach lekarskich i uchwytach bieżni znaleziono więcej bakterii gronkowca, a konkretnie MRSA (odpornego na antybiotyki) niż na uchwytach toaletowych.1 To dość szokujące.

Podczas gdy bakterie różnią się w sposób oczywisty od wirusa, mogą się również rozprzestrzeniać, gdy ludzie dotykają tych samych powierzchni, a następnie twarzy lub kropelek powstających podczas kaszlu lub kichania.

Nie rezygnuj całkowicie z siłowni

Są też dobre wiadomości – kolejne badanie dotyczyło wirusa przeziębienia na powierzchniach znajdujących się na siłowni. Chociaż znaleziono go na około 2/3 powierzchni, zaczął on również znikać w ciągu kilku minut w środowisku o wilgotności 50% (podobnej do siłowni), co oznacza, że ​​Twoje szanse na złapanie tego rodzaju wirusa są bardzo niskie.

Warto również pamiętać, że nasze ciała cały czas przebywają obok mikroorganizmów, zwykle z niewielkim negatywnym wpływem na nasze zdrowie. To, że zetkniesz się z nimi, nie oznacza, że ​​na pewno zachorujesz, ale utrzymanie czystości na siłowni z pewnością Ci w tym pomoże.

Zapamiętaj

To dość proste – jeśli źle się czujesz, weź kilka dni wolnego od siłowni i uratuj swoich znajomych od zarażenia. Chociaż nie możesz całkowicie uniknąć choroby, gdziekolwiek jesteś, wycieranie sprzętu przed i po ich użyciu oraz mycie rąk jest łatwym sposobem na zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się choroby.


Przewodnik Do Wykonania Pompki Jednorącz 

Trening

Przewodnik Do Wykonania Pompki Jednorącz 

Pompki Jednorącz: pewny znak, że Twoja siła, koordynacja i zręczność poprawiają się. To prawdopodobnie różne warianty pompek zapewniają wiele korzyści.

2020-07-28 22:59:41Autor Myprotein Polska


Bieganie - Jak zacząć biegać? Plan Treningowy

Plany Treningowe

Bieganie - Jak zacząć biegać? Plan Treningowy

Jeśli to początek twojej przygody z bieganiem lub miałeś/aś długą przerwę, i czujesz że Twoje ciało nie jest przygotowane aby z marszu wyjść z domu i rozpocząć trening biegowy bo nie wiesz od czego zacząć, przedstawię ci prosty plan treningowy na 8 najbliższych tygodni abyś mógł/mogła wyjść z domu i rozpocząć swoja przygodę z bieganiem w sposób prawidłowy i komfortowy.

2016-07-05 10:53:26Autor Magdalena Pardela

Nasze artykuły powinny być wykorzystywane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych, nie należy ich traktować jako porady lekarskie. Jeśli jesteś zaniepokojony, skonsultuj się z lekarzem przed przyjęciem suplementów diety lub wprowadzeniem jakichkolwiek znaczących zmian w diecie.


1. Dalman, M., Bhatta, S., Nagajothi, N., Thapaliya, D., Olson, H., Naimi, H. M., & Smith, T. C. (2019). Characterizing the molecular epidemiology of Staphylococcus aureus across and within fitness facility typesBMC infectious diseases19(1), 1-10.

2. Sattar, S. A., Karim, Y. G., Springthorpe, V. S., & Johnson-Lussenburg, C. M. (1987). Survival of human rhinovirus type 14 dried onto nonporous inanimate surfaces: effect of relative humidity and suspending mediumCanadian journal of microbiology33(9), 802-806.Evangeline Howarth

Evangeline Howarth

Pisarz i redaktor

Evangeline brała udział w sportach wyczynowych od najmłodszych lat. Jako wykwalifikowana RYA Jako instruktor pływania na łódce, rozumie znaczenie właściwego odżywiania przy sportach ekstremalnych i wytrzymałościowych, zwłaszcza ze względu na jej doświadczenie w drużynach Team GBR, jako kapitan drużyny trenujący swój pierwszy zespół uniwersytecki.

W wolnym czasie Evangeline uwielbia biegać – zwłaszcza w maratonach. W weekendy znajdziesz ją uprawiającą sporty wodne lub wędrującą po wzgórzach. Jej ulubione wieczory spędza na sesji HIIT lub na przysiadach na siłowni, zanim zacznie się zajadać pikantnymi potrawami z dużą ilości warzyw - mniam!

Dowiedz się więcej o doświadczeniu Evie tutaj.


Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o naszych aktualnych ofertach i nowości na Blogu. Zapisz się do newslettera!