Przejdź do głównej zawartości
Ambasadorzy

Badanie sugeruje, że 1,5 miliona mieszkańców Wielkiej Brytanii pierze ręczniki raz w roku

Badanie sugeruje, że 1,5 miliona mieszkańców Wielkiej Brytanii pierze ręczniki raz w roku
Myprotein Polska
Autor i ekspert9 miesiąc Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska
Jak często pierzesz ręczniki? Po jednym użyciu? Co kilka dni? Raz w tygodniu?Dla oszałamiającej liczby mieszkańców Wielkiej Brytanii nie jest to tak często, jak można by się spodziewać.

Badanie:

Firma z branży łazienkowej i prysznicowej, zaciekawiona higieną ręczników, przepytała 2200 osób w Wielkiej Brytanii na temat tego, jak często piorą swoje ręczniki. Wnioski? Okazuje się, że wiele osób wyciska z ręczników każdą kroplę wody, zanim wrzuci je do kosza na pranie. Wyniki:Prawie jedna czwarta (24%) ankietowanych twierdzi, że pierze ręczniki co tydzień, a 5% stwierdziło, że robi to po każdej kąpieli lub prysznicu.Na drugim końcu skali, około 33% respondentów przyznało się do prania ręczników łazienkowych tylko raz na trzy miesiące. Mieszkańcy Leicester i Glasgow są najbardziej skłonni do najdłuższego okresu bez prania ręczników łazienkowych, przy czym ponad czterech na dziesięciu (41%) z obu miast przyznaje się do prania ręczników najwyżej raz na trzy miesiące.Prawdziwym hitem jest jednak stwierdzenie, że 3% ankietowanych odświeża swoje ręczniki łazienkowe tylko raz w roku. Jeśli wyniki te reprezentują całą populację Wielkiej Brytanii, oznacza to, że ponad 1,5 miliona osób przyznaje się do corocznego czyszczenia ręczników.Jeśli chodzi o czynniki motywujące do dbania o higienę ręczników, większość (67%) priorytetowo traktuje czystość wizualną, a następnie obawy o nieprzyjemne zapachy (61%) i częstotliwość użytkowania (58%). Co niepokojące, 15% czeka, aż ręczniki staną się sztywne, zanim je wypierze.
ręczniki

Fakty:

Na czym więc polega problem z niewypranym ręcznikiem? Porozmawiajmy o bakteriach.Według eksperymentów, świeżo wyjęty z prania ręcznik rozpoczyna dzień ze skromną liczbą 190 000 bakterii na swoich nitkach. Po zaledwie 24 godzinach użytkowania na ręczniku znajduje się 17 milionów bakterii. Tydzień później liczba ta wzrasta ponad pięciokrotnie do 94 milionów.Według NHS, ręczniki mogą rozprzestrzeniać zarazki - i stwarzać inne zagrożenia dla zdrowia - na kilka sposobów:Gdy ręczniki lub pościel są używane przez wiele osób, zarazki mogą rozprzestrzeniać się między nimi.Obchodzenie się z brudnymi rzeczami może przenosić zarazki na ręce.Zarazki mogą również rozprzestrzeniać się między elementami odzieży podczas procesu prania.Zarazki na ubraniach i ręcznikach często pochodzą z naszych własnych ciał, w tym z potu i martwych komórek skóry. Chociaż wiele z tych bakterii jest nieszkodliwych, niektóre mogą powodować infekcje.W 2003 roku drużyna futbolistów z Los Angeles została dotknięta nagłą epidemią MRSA. Naukowcy przypisali to sportowcom dzielącym się brudnymi ręcznikami, zwłaszcza do osuszania się na murawie.Aby zminimalizować ryzyko transmisji, ważne jest regularne pranie odzieży. W niektórych przypadkach, na przykład w przypadku przedmiotów wysokiego ryzyka - które według NHS obejmują odzież sportową - zaleca się pranie w wyższych temperaturach z użyciem produktu na bazie wybielacza.

Podsumowanie

Chociaż pośmialiśmy się z dziwactw związanych z pielęgnacją ręczników, warto pamiętać, że regularne pranie jest niezbędne. Realistyczną zasadą, której należy przestrzegać - w przypadku wszystkich rodzajów ręczników - jest wrzucanie ich do prania po trzech użyciach. Tylko proszę, nie czekaj rok.Autorka: Jennifer Browne
Suplementy

Kofeina Przed Treningiem | Korzyści i Efekty Uboczne

Jeśli chodzi o zapewnienie szybkiego zastrzyku energii, kofeina nie ma sobie równych. Jest kluczowym składnikiem wielu produktów pobudzających.

11 miesiąc AgoPrzez Claire Muszalski
Suplementy

Zbrylona Przedtreningówka | Czy to źle i jak to naprawić?

Przedtreningówka jest odpowiedzią na wiele problemów związanych z motywacją i energią. Więc jeśli jest trochę zbrylona, czy nadal możesz ją używać?

11 miesiąc AgoPrzez Emily Wilcock
Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein