Suplementy

Co to jest kazeina micelarna? | Czy powinieneś ją stosować?

Co to jest kazeina micelarna?

Białko serwatkowe jest najpopularniejszym źródłem białka jeśli chodzi o suplementy, ale od niedawna Kazeina micelarna zyskuje coraz większą popularność. Osoby regularnie uprawiające sport doskonale znają zalety suplementacji białka po treningu, ponieważ suplementacja odżywek białkowych może prowadzić do przyrostu mięśni i wielu innych korzyści, które zostały dobrze udokumentowane na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Jednak niektórzy sportowcy nie są w pełni świadomi korzyści płynących z suplementacji białkiem kazeinowym, a zatem nie korzystają z niego.

Białko kazeinowe może być idealne dla osób aktywnych, które potrzebują więcej kalorii lub białka w swojej diecie, zwłaszcza źródła białka o powolnym uwalnianiu w nocy, lub po dłuższych treningach w ciągu dnia.

W tym artykule omówimy, czym jest białko kazeinowe wraz z korzyściami, jakie zapewnia.

Czym jest kazeina micelarna?

Białko kazeiny to białko znajdujące się w zsiadłym mleku i powoli wchłaniane przez organizm. Kontrastuje to z najpopularniejszym suplementem na rynku żywienia sportowego, białkiem serwatkowym, którego używa się w celu zapewnienia szybkiego wchłaniania. Kazeina zasłużyła sobie na nazwę „białko w czasie snu”, ponieważ najczęściej jest spożywana przed snem, aby zapewnić organizmowi wolno uwalniające się źródło białka przez dłuższy czas.

Serwatka vs. kazeina

Jeśli kupiłeś odżywkę białkową na siłowni, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że kupiłeś produkt na bazie białka serwatki. Szybkie wchłanianie sprawia, że ​​jest to idealna przekąska po treningu, ponieważ spożywanie białka serwatkowego bezpośrednio po treningu niemal natychmiast stymuluje syntezę białek, aby pomóc w regeneracji i pobudzić przyrost mięśni.
Kazeina nie jest, aż tak widoczna na rynku ze względu na dominację serwatki w odżywkach białkowych, jednak istnieje wiele korzyści dla białka o powolnym wchłanianiu.

Korzyści z kazeiny

Suplementując Kazeinę tuż przed zaśnięciem, może ona być wchłaniana przez całą noc, przyczyniając się do syntezy mięśni i białka przez 6-8 godzin odpoczynku. Kiedy śpisz, nie spożywasz jedzenia ani białka. więc może to być korzystne dla każdego, kto regularnie trenuje.

W badaniach naukowych wykazano, że spożycie białka kazeiny przed snem powoduje wzrost syntezy mięśniowo-białkowej po treningu. Jeśli jesteś osobą, która angażuje się w długie, intensywne treningi, suplementacja kazeiną może również być korzystna do napędzania twoich mięśni białkiem przez cały czas trwania treningu.

Powolna absorpcja sprawia, że ​​kazeina jest świetnym suplementem do spożywania w nocy. Na przykładzie badania przeprowadzonego przez Snijdersa i in. (2015) wykazano, że siła i masa mięśniowa po treningu oporowym jest dodatkowo zwiększana po codziennej suplementacji 27,5 g białka z odżywki kazeinowej, spożywanej przed snem. To pokazuje, że suplementacja kazeiną może jeszcze bardziej wzmocnić siłę mięśni szkieletowych na treningu oporowym.

Czy powinieneś to stosować?

Jeśli możesz dodać Kazeinę Micelarną do swojej suplementacji, przyczyni się to do maksymalnego przyrostu mięśni i ich regeneracji. Niemniej jednak, po treningu powinieneś stosować odżywkę białkową zawierającą serwatkę. Używanie takiego produktu, jak Thewhey, z 25 g białka na porcję, zapewnia świetną pomoc  w budowaniu mięśni i regeneracji.

Stosowanie białka kazeiny jest najbardziej korzystne przed snem. Połączenie suplementacji serwatką i kazeiną może prowadzić do zwiększenia syntezy białka i przyrostu mięśni. Osobiście uważam, że więcej osób stosowało by kazeinę, gdyby miało większą wiedzę na temat korzyści, jakie ona zapewnia.

Kazeina micelarna jest uważana za białko wysokiej jakości, które zwiększa beztłuszczową masę mięśniową. Wielu sportowców chce zwiększyć masę mięśniową, zachowując szczupłą sylwetkę, a kazeina może pomóc im osiągnąć ten cel.

Jakie produkty polecamy?

Micelarna kazeina

Ta wysokiej jakości kazeina micelarna dostarcza 23 g wolno uwalniającego się białka o pełnym profilu aminokwasowym. Stosuj między posiłkami lub tuż przed snem łącząc ją z mlekiem.

Milk Protein Smooth

Milk Protein Smooth składa się z 78% kazeiny micelarnej w proporcji 4: 1 kazeiny do serwatki. Oznacza to, że otrzymujesz dużą dawkę wolno wchłaniającego się białka wraz z szybką przyswajalną serwatką. Jest to świetny produkt do stosowania, jeśli ćwiczysz późno w nocy lub kiedy pomiędzy ostatnim posiłkiem a pójściem spać jest duża ilość czasu bez zjedzenia konkretnego posiłku.

Informacje dodatkowe

Kazeina sprawdza się idealnie przed snem, ponieważ zapewnia powolne uwalnianie źródła białka podczas snu. Jeśli Twoim celem jest zwiększenie masy mięśniowej, kazeina jest doskonałym dodatkiem do innych suplementów.Myprotein Polska

Myprotein Polska

Autor i ekspert


Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o naszych aktualnych ofertach i nowości na Blogu. Zapisz się do newslettera!