Przejdź do głównej zawartości
Suplementy

Pięć najlepszych suplementów dla każdego po 40-stym roku życia

Pięć najlepszych suplementów dla każdego po 40-stym roku życia
Myprotein Polska
Autor i ekspert7 lat Ago
Wyświetl profil Myprotein Polska

Pięć najlepszych suplementów dla każdego po 40-stym roku życia

Chociaż nie ma doskonałego substytutu zdrowej żywności, by zmaksymalizować korzyści płynące ze zdrowego odżywiania należy rozważyć spożywanie odpowiednich suplementów. Suplementy mogą mieć ogromny wpływ na to jak wyglądasz, jak się czujesz i jak funkcjonujesz, ale które z nich należy wybrać? Pięć najlepszych suplementów dla każdego po 40-stym roku życia to artykuł, który pomoże Ci dokonać wyboru.

Ludzie często mówią, że po osiągnięciu 40-stego roku życia, wszytko zaczyna się sypać. Jednak żyjąc zdrowym stylem życia możesz cofnąć się o lata i cieszyć się dobrym zdrowiem i sprawnością, a jednocześnie świetnie wyglądać. Niezależnie od tego jakie masz cele treningowe najważniejsze jest, abyś dbał o siebie i co najtrudniejsze o swoją zdrową dietę.  Jeśli nie dostarczysz sobie odpowiednich składników odżywczych lub ich w odpowiednim stosunku będzie Ci trudno osiągnąć cele, kondycja będzie spadała i zdrowie znacznie może się pogorszyć.

witaminy

Witamina B12

Witaminy z grupy B często są pomijane w suplementacji po kątem zdrowia i sprawności fizycznej, a nie powinno tak być. W każdym wieku witaminy z grupy B będą bardzo skuteczne, ale gdy trafisz w grono 40-stek, witamina B12 powinna stać się podstawowym elementem codziennej suplementacji. Witamina B12 odgrywa kluczową rolę w poziomach energetycznych, zwiększa zdrowie i polepsza funkcjonowanie mózgu, a także krążenie krwi. Gdy mamy ponad 40 lat potrzebujemy tego ponieważ kiedy starzejemy się, organizm nie jest w stanie wchłonąć tyle witamin z jedzenia ile powinien. Często występujące w wyrobach mlecznych, rybach i mięsach dodatki witaminowe B12 zapewniają, że organizm pochłania wystarczającą ilość tej witaminy.

Serwatka białka

Zażywanie serwatki białka jest odpowiednie dla osób w każdym wieku, jednak szczególnie korzystne dla każdego po 40 roku życia. Serwatka zapewnia łatwy i szybki sposób na dostarczenie białka, które jest istotne nie tylko dla osób, które chcą zbudować masę mięśniową i przyśpieszyć regenerację po treningu, ale też dla zdrowia komórek. Dlatego jest idealnym suplementem dla starszych osób, a co więcej, zażywanie białka serwatkowego jest o wiele wygodniejsze niż ugotowanie odpowiedniego posiłku po treningu. Jeśli jeszcze nie zainwestowałeś w serwatkę białkową zawsze jest odpowiedni moment, by polepszyć swój stan zdrowia.

Tribulus

Dla wszystkich mężczyzn, którzy przekroczyli 40-sty rok życia, korzystne jest spożywanie suplementu jakim jest tribulus pro dlatego, że jest on naturalnym suplementem zwiększającym poziom testosteronu. Kiedy mężczyzna osiągnie wiek 20 lat poziom testosteronu zaczyna spadać z roku na rok. Testosteron jest dominującym męskim hormonem płciowym, który jest produkowany w jądrach mężczyzn. Ten hormon odgrywa kluczową rolę w libido, płodności, sile, masie mięśniowej, poziomie energii, sportowej zdolność i sportowej wydajność. Im wyższy poziom testosteronu, tym lepiej. Suplement Tribulus pomaga naturalnie zwiększyć poziom testosteronu u mężczyzn, pomagając w łatwiejszym budowaniu mięśni, zwiększeniu siły, poprawie życia seksualnego i sportowej zdolności.

Multiwitamina

Multiwitaminy, takie jak codzienne witaminy, czy alfa men, składają się z kombinacji różnych witamin. Często są wzbogacone także o minerały i inne składniki odżywcze. Można wymienić poszczególne korzyści zdrowotne każdej witaminy, ale do najważniejszych należą: działanie przeciwrakowe, silniejszy system odpornościowy, więcej energii, lepsze krążenie krwi, poprawa wzroku, nastroju i wiele innych . Zażywaj multiwitaminę codziennie i będziesz na najlepszej drodze do optymalnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Omega 3

Kwasy tłuszczowe omega 3 okazały się zapewniać niezliczone korzyści zdrowotne dla mężczyzn i kobiet w każdym wieku. Chociaż osoby powyżej 40-stego roku życia korzystają bardziej z ich dobroci. Wynika to z faktu, że udowodniono, że przeciwdziałają niektórym z szkodliwych skutków ubocznych, które są związane z starzeniem się. Dzięki czemu jest to bardzo dobry suplement dla osób starszych. Na przykład, jak się starzejemy, mamy tendencję do spadku funkcji poznawczych, a nasze systemy sercowo-naczyniowe są również w gorszej kondycji. Uważa się, że omega 3 poprawiają funkcję poznawczą poprzez pobudzanie potencjału umysłowego i ochronę przed otępieniem i innymi chorobami zwyrodnieniowymi. Udowodniono również, że obniżają ciśnienie krwi i obniżają poziom cholesterolu LDL. Mogącego zablokować tętnice i powodować choroby serca i zawał serca. Jeśli masz 40 lat lub więcej, suplementy omega 3 powinny być spożywane codziennie. Ich korzyści są zbyt istotne by je ignorować.

Myprotein Polska
Autor i ekspert
Wyświetl profil Myprotein Polska
myprotein