Przejdź do głównej zawartości
Suplementy

Wspieraj Swoje Odchudzanie z Tymi Suplementami

Wspieraj Swoje Odchudzanie z Tymi Suplementami
Emily Wilcock
Autor i ekspert1 rok Ago
Wyświetl profil Emily Wilcock
Ponieważ utrata masy ciała jest tak powszechnym celem, można by pomyśleć, że istnieje magiczna pigułka, którą możesz po prostu wziąć. Cóż, o ile lubimy marzyć o czymś takim, to nie istnieje. Odchudzanie wymaga ciężkiej pracy i deficytu kalorycznego. Jest kilka rzeczy, które możesz wziąć, aby otrzymać wsparcie w drodze po wymarzoną sylwetkę - suplementy oczywiście. Katie Brown, projektanta produktów Myprotein przeszukała nasze szafki, aby znaleźć produkty, które najlepiej wspomagają odchudzanie. Jak powiedzieliśmy, nie ma magicznej pigułki na odchudzanie, ale te suplementy mogą to trochę ułatwić.
 Deficyt kalorii występuje wtedy, gdy jesz mniej kalorii niż spalasz, co prowadzi do utraty wagi. To działa, ponieważ Twoje ciało wykorzystuje kalorie, które przechowuje w ciele, zamiast wykorzystywać natychmiastową energię dostarczoną przez jedzenie. Proces wykorzystania zmagazynowanej energii jest tym, co niektórzy nazywają spalaniem kalorii. Powiedzmy, że Twoje kalorie na utrzymanie wagi wynoszą 2000 Kcal. Aby schudnąć, możesz zejść do 1500 kcal. Ale musisz także pamiętać o liczbie kalorii spalanych podczas ćwiczeń i dostosować spożycie biorąc to pod uwagę.

Jak suplementy mogą wesprzeć odchudzanie?

Suplementy mogą pomóc w procesie odchudzania na kilka sposobów.

Zmniejszenie apetytu

Jeśli suplement miałby za zadanie zmniejszyć apetyt, czułbyś się mniej głodny, dzięki czemu łatwiej byłoby Ci podążać za celami kalorycznymi. Nie mówimy, że wszystkie Twoje zachcianki zostaną wyrzucone przez okno - nadal będziesz potrzebować pewnego poziomu siły woli - ale o wiele łatwiej będzie odpuścić przekąskę w środku nocy, jeśli nie będzie Ci burczeć w brzuchu.Inne suplementy nie działają w celu zmniejszenia apetytu, ale nasycą Cię, ponownie pozwalając Ci z większą łatwością trzymać się swoich celów kalorycznych.

Zastrzyk energii

im więcej ćwiczeń wykonasz, tym więcej kalorii spalisz. A im więcej masz energii, tym więcej ćwiczeń możesz wykonać. Niektóre suplementy mogą również zwiększyć koncentrację, poziom energii i wytrzymałość, aby pomóc spalić więcej kalorii.

Wsparcie metabolizmu 

Niektóre suplementy mogą wspomóc Twój metabolizm upewniając się, że działa on wydajnie i wspomaga utratę wagi. Suplementy mogą pomóc w spalaniu tłuszczu i utrzymaniu masy mięśniowej podczas spalania tłuszczu. Inne suplementy mogą zapewnić, że Twoje komórki otrzymają energię, którą potrzebują z jedzenia, które spożywasz.Teraz wszystkie mało istotne rzeczy odłóżmy na bok, skupmy się na tym dlaczego tu naprawdę jesteś. Jakie suplementy faktycznie wspierają odchudzanie?

Jakie suplementy mogą wesprzeć odchudzanie?

Białko Diet Whey

Wbrew powszechnemu przekonaniu, białko nie prowadzi do bycia wielkim. Nie zyskasz natychmiast mięśni, gdy tylko białko przejdzie przez Twoje usta, ku naszemu przerażeniu. W rzeczywistości diety wysokobiałkowe wspomagają odchudzanie. Białko pomaga zachować uczucie sytości, a to może pomóc w trzymaniu się celów makroskładników. W jednym z badań, uczestnicy z nadwagą przeszli na dietę ze zmniejszonym spożyciem kalorii wynoszącym tylko 500 kalorii dziennie. Uczestników poproszono o spożycie gotowego napoju lub koktajlu proteinowego o tej samej kaloryczności 20 minut przed śniadaniem i 20 minut przed kolacją. Obie grupy straciły na wadze znaczną ilość, ale większą utratę wagi zaobserwowano w grupie spożywającej napój na bazie serwatki. Ci którzy konsekwentnie spożywali białko serwatkowe przez 12 tygodni, stracili więcej tkanki tłuszczowej i mniej beztłuszczowej masy mięśniowej.

Impact Diet Lean

Według Katie, mamy białko serwatkowe, które jest jeszcze lepsze w wspomaganiu odchudzaniu. Impact Diet Lean zawiera LeanBiome, czyli mieszankę błonnika pokarmowego w postaci fruktooligosacharydów (potocznie określanych jako FOS) i glukomannanu. Zawiera również chrom i mieszankę witamin i minerałów. Ta mieszanka działa wspomagająco na odchudzanie na kilka sposobów:
  • Glukomannan jest rozpuszczalnym w wodzie błonnikiem pokarmowym i zapewnia silne wsparcie, które pomoże Ci osiągnąć cele związane z utratą wagi
  • Chrom przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu glukozy we krwi oraz przyczynia się do prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych
  • Zaobserwowano, że LeanBiome redukuje tkankę tłuszczową, w tym obwód bioder i talii

L-Karnityna

Mniej znany suplement, ale mimo to ważny dla utraty wagi. L-Karnityna jest naturalnym związkiem chemicznym powstającym w wątrobie i nerkach z aminokwasów lizyny i metioniny. Ma szereg korzyści, w tym wspomaga odchudzanie poprzez metabolizm tłuszczu. Przenosi długołańcuchowe kwasy tłuszczowe do mitochondriów, czyli elektrowni wszystkich naszych komórek, gdzie mogą zostać utlenione w celu wytworzenia energii. Innymi słowy, wykorzystuje tłuszcze znajdujące się we krwi i Twoje zapasy tłuszczu.

Ekstrakt z zielonej herbaty

Masz ochotę na filiżankę? Zrób zatem zieloną herbatę. Stwierdzono, że zielona herbata wspiera Twój metabolizm. Nie będziemy mieć tylko szklanki, będziemy mieć całe wiadro.Zielona herbata zawiera związki chemiczne zwane polifenolami (dokładnie katechinami), które są grupą związków występujących w pokarmach roślinnych, które działają jako przeciwutleniacze, chroniące komórki przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki. Wolne rodniki to niestabilne atomy, które są wysoce reaktywne. Nieustannie próbują znaleźć inne atomy z którymi mogą się związać. Może to powodować złe reakcje w organizmie, takie jak uszkodzenie DNA i komórek. W jednym badaniu z udziałem dwóch grup osób, grupa która spożywała ekstrakt z zielonej herbaty przez 12 tygodni, odnotowała znaczne obniżenie BMI, masy ciała, obwodu talii i tłuszczu podskórnego, co sugeruje, że spożywanie katechin może mieć pozytywny wpływ na utratę wagi.

Omega-3 również wspiera odchudzanie

Omega 3 to niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Zawierają dwa niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe: DHA i EPA. “Niezbędne” oznacza, że musimy spożywać te kwasy tłuszczowe w naszej diecie, ponieważ nasze organizmy nie mogą ich wyprodukować. W Wielkiej Brytanii zaleca się jedzenie co najmniej jednej porcji tłustych ryb tygodniowo, aby dostarczyć omega-3.W jednym badaniu zbadano czy omega 3 ma jakikolwiek wpływ na apetyt, gdy jest włączana do restrykcyjnej diety. W ciągu ośmiu tygodni badań zaobserwowano pozytywną zależność. Nadal trzeba przeprowadzić więcej badań, aby określić rolę omega-3, ale biorąc pod uwagę bogactwo korzyści związanych z nią, warto i tak się zaopatrzyć.

ShapeShot

Na szczęście dla Ciebie, zespół produktowy Myprotein opracował produkt specjalnie zaprojektowany do wspierania celów związanych z kontrolą wagi. Składa się z trzech saszetek przyjmowanych przez cały dzień i zawiera specjalnie opracowaną mieszankę klinicznie sprawdzonych składników wspomagających odchudzanie. Wszystko co musisz zrobić, to wymieszać z wodą i gotoweRozpocznij swój dzień od saszetki “boost”. Doskonały zastrzyk energii o poranku, który zawiera cholinę by wspierać prawidłowy metabolizm lipidów oraz witaminę B6, która przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia - dokładnie tego, czego potrzebujesz z samego rana.Druga saszetka “thermo” jest do zrobienia koło południa. Zawiera kwas pantotenowy, który wspiera prawidłową sprawność umysłową oraz niacynę, która zmniejsza zmęczenie i pomaga CI przetrwać popołudniowy kryzys. Ale to nie wszystko, chrom pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych, a witamina B12 wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odnornościowego.Ostatnią saszetką jest “replenish”. Ta mieszanka zawiera magnez zapewniający równowagę elektrolitową oraz zdrowie kości i zębów. Cynk przyczynia się do prawidłowego metabolizmu węglowodanów i funkcji poznawczych. A ponieważ jest to ostatnia saszetka, zawiera L-tryptofan ułatwiający zasypianie.

Podsumowanie - Wspieraj Swoje odchudzanie

Więc masz to, suplementy, które możesz dodać do swojej szafki, aby wesprzeć utratę wagi. Nie oczekuj cudów po ich zastosowaniu - nadal musisz utrzymywać deficyt kalorii, jeśli chcesz schudnąć, ale przyjmowanie niektórych z tych produktów może po prostu ułatwić Tobie życie.
Trening

Osiągaj Cele, Kiedy Życie Rzuca Ci Kłody Pod Nogi

Zanim zająłam się branżą fitness, moje cele wyglądały zupełnie inaczej, przez ponad 10 lat byłam profesjonalną tancerką tańca irlandzkiego.

Trening

 Najlepsze Rodzaje Ćwiczeń Na Odchudzanie

Istnieje wiele metod treningowych i rodzajów ćwiczeń, które możesz wykorzystać do utraty wagi, ale co jest najbardziej odpowiednie dla Ciebie?

 

Nasze artykuły należy wykorzystywać wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych i nie należy ich traktować jako porady lekarskiej. Jeśli jesteś zaniepokojony, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia przed przyjęciem suplementów diety lub wprowadzeniem jakichkolwiek poważnych zmian w diecie.

Emily Wilcock
Autor i ekspert
Wyświetl profil Emily Wilcock
After completing an internship with Myprotein, Emily returned to university to finish her Bachelor of Science degree in Business Management and Marketing. With experience in lifestyle writing, Emily aims to entertain and educate through her work. Her focuses include recipes, real and inspiring stories, and working with writers to help provide easy-to-digest evidence-based research. Her work on recipes has been previously featured in The Supplement magazine, with a particular focus on high-protein, nutritious meals, plus advice on how to properly fuel your body. Outside of work, Emily’s top priority is food. She’s a self-professed star baker and a connoisseur of all things baked. In her spare time, she’s either cooking up a storm, our looking out for the opportunity to try out Manchester’s newest restaurants. But as a huge fan of carbs, if it’s not pasta or pasta-adjacent, she’s not interested. If she’s not in the kitchen, she’s tucked up with a book for an early night, or you’ll find her in the gym working up a sweat. Afterall, all those carbs require quite the appetite.
myprotein