Przejdź do głównej zawartości
Ambasadorzy

Napady Głodu – O tym Jak Sobie Radzi z Nimi Katie

Napady Głodu – O tym Jak Sobie Radzi z Nimi Katie
Monica Green
Autor i ekspert2 lat Ago
Wyświetl profil Monica Green

Niedawno nasza ambasadorka i trenerka personalna Katie Nelson, aka KatieJFit, na na swoim instagramie podzieliła się poradami dla kobiet, które miewają napady głodu, kiedy doświadczają zespołu napięcia przedmiesiączkowego, znanego lepiej jako PMS 

Napady głodu zwykle uderzają podczas PMS z powodu wahań hormonów zwiększających poziom głodu. Ale te napady mogą być trudne do pokonania, zwłaszcza gdy pracujesz nad osiągnięciem celów na siłowni, niezależnie czy chodzi o przyrost masy mięśniowej, utratę wagi czy dodatkowe podciągnięcie. Ketie pokazała kilka narzędzi do walki z napadami głodu, aby nadal podążać za swoimi celami. Oto co miała do powiedzenia.

‘Wsłuchaj się w swój głód’

Twój głód podczas PMS naturalnie wzrasta, ale Katie zaleca dostarczenie organizmowi kalorii, których potrzebuje, aby utrzymać pozytywne relację z pożywieniem i uniknąć potencjalnego cyklu ograniczania się i objadania. 

“Wsłuchaj się w swój głód i jeśli naprawdę Cię on woła, nakarm swój organizm 100-200 dodatkowymi kaloriami! Ponieważ jest prawdopodobne, że jeżeli je ograniczysz to będziesz chciała się upić pewnego wieczoru! Możesz też zrobić sobie “nie dietetyczny” posiłek w weekend, aby delektować się tym na co masz ochotę”

‘Zwiększ swoje posiłki’

Katie zaleca również zwrócenie uwagi na swojego makro, zwracając szczególną uwagę na tłuszcze, białka i warzywa. 

“Zwiększ ilości tłuszczu w diecie (ze źródeł takich jak orzechy, ciemna czekolada i awokado), zwiększ objętość posiłków warzywami i utrzymuj dietę wysokobiałkową, aby zwiększyć uczucie sytości i zapobiec łaknieniu. Najlepiej jest obniżyć poziom prostych węglowodanów i cukrów, ponieważ te pokarmy podnoszą poziom glukozy we krwi, co z kolei powoduje dalszy głód”.

‘Przesuń swoje posiłki’ 

Kolejna wskazówka Katie dotyczy wyczucia czasu. Ustaw swoje posiłki i przekąski, kiedy prawdopodobnie będziesz ich potrzebować. 

“Przesuń swoje posiłki + zachowaj wszelkie przekąski na wieczór, ponieważ wtedy prawdopodobnie będziesz ich potrzebować”. 

‘Nie wykorzystuj tego jako wymówki’

Podczas PMS wszystkie powinniśmy być dla siebie bardziej wyrozumiałe, Katie się z tym zgadza, ale może to łatwo doprowadzić do utraty z oczu swoich celów i cofnięcia progresu. Zamiast tego weź pod uwagę wszystkie napady głodu podczas PMS i zaplanuj przerwę w diecie.

“Nie używaj tego jako wymówki, aby porzucić wszystko — trochę cięższy okres w miłości, ale czasami łatwo jest nam się poddać i użalać nad sobą podczas okresu! To prawda, że powinnaś trochę sobie odpuścić i nie być dla siebie zbyt surowa, ale jeśli masz konkretny cel, taki jak utrata wagi, ważne jest, aby o tym pamiętać i nie odpuszczać. LUB zrób sobie zaplanowaną tygodniową przerwę w diecie jeżeli jest Ci ciężko! Może to ogólnie spowolnić postęp, ale lepiej będzie to zaplanować, niż wpaść w pułapkę ograniczania/objadania się”.

Napady głodu podczas PMS - Czekolada

Podsumowanie 

Więc wsłuchaj się w swój głód i delektuj się jedzeniem, którego pragniesz, podnosząc jednocześnie ilość zdrowych tłuszczów, warzyw i białka. Podjadaj mądrzej, starając się zostawiać więcej przekąsek na późniejszy moment dnia i nie trać z oczu celu, jakim jest utrzymanie motywacji.PS. Nasze Warstwowe Batony, to idealna przekąska, która zaspokoi wszelkie zachcianki na słodycze i jednocześnie podniesie poziom białka.

Przepisy

Ciasto Dyniowe | Proste i Zdrowe

To ta pora roku, w której dynie i ciasta dyniowe są w centrum uwagi. Słodkie, gąbczaste i wilgotne. Nie uwierzysz, że nie zawiera masła, ani cukru.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Przeczytaj więcej na naszym blogu.

Suplementy

L-Arginina - Korzyści, Dawki i Efekty Uboczne

L-Arginina to naturalnie występujący aminokwas występujący w czerwonym mięsie, drobiu, rybach i produktach mlecznych, a także w formie suplementu.

Monica Green
Autor i ekspert
Wyświetl profil Monica Green
myprotein