Ambasadorzy

Testy WADA Matta Morsia | Wyniki

Jeśli kiedykolwiek przeglądałeś komentarze Matta Morsia na instagramie, wiesz że ciągle jest pytany, czy używa lub kiedykolwiek używał środków zwiększających wydajność. Cóż, dwa miesiące temu Matt postanowił zmierzyć się z plotkami, przeprowadzać kompleksowe testy WADA (Światowej Agencji Antydopingowej).

Matt sfilmował całe doświadczenie testowe (tak, nawet moment napełniania kubeczka testowego) i omówił jak niepodważalne są te testy, bo nawet przygotowanie zajęło miesiące.

“Chciałem zrobić to tak rygorystycznie, jak to tylko możliwe. Po pierwsze, chciałem zaangażować laboratorium WADA, ponieważ jest to najwyższy poziom testów antydopingowych. NIe ma nic bardziej rygorystycznego od tego.”

I ten właśnie film udokumentował wykonanie testów. W zeszłym tygodniu Matt wreszcie uzyskał wyniki i sprawdził je z influencerem znanym z dogłębnej analizy mody treningowej i środków poprawiających wydajność, z Darkiem z More Plates More Dates. 

Matt był chętny do zagłębienia się w analizę i starał się opanować podekscytowanie.

“Jestem niewiarygodnie podekscytowany zmianą percepcji ludzi, a także po prostu otrzymuje mnóstwo przeprosić w tym procesie.”

Co więcej, Matt będzie nadal poddawany losowym testom w przewidywalnej przyszłości i chce przynajmniej zachować swoją sylwetkę, jeśli nie poprawić swoich osobistych rekordów w trakcie tego procesu.

Oto na jakim etapie jest proces, jakie były wyniki pierwszego testu i dokąd zmierza.

“Testy WADA wykraczają daleko poza obowiązek dla sportowca na poziomie olimpijskim”

Pod koniec poprzedniego filmu Matta o testach, właśnie pobrał próbki krwi i próbkę meczu. Mocz i jedna z próbek krwi trafiły do laboratorium WADA w celu przetestowania, podczas gdy druga próbka krwi została wysłana do laboratorium w Hiszpanii. To drugie laboratorium było w stanie jeszcze dokładniej przetestować wszelkie próby maskowania dopingu.

Ten rodzaj testów jest prawie niemożliwy do znalezienia w Wielkiej Brytanii. Dostał ogromne poparcie od adwokata.

“Nikt w branży, ani nawet w sporcie zawodowym, nie przeszedł takiego poziomu kontroli. Matt jest teraz testowany z większą dokładnością, niż sportowiec olimpijski.”

Proces może stać się nieco bardziej techniczny. Oto jak Derek to wszystko wyjaśnił…

“Losowa zbiórka moczu z jednoczesnym pobraniem krwi, która nie tylko testuje cały panel substancji zakazanych przez WADA, ale także jest to test immunologiczny różnicowy izoformy HGH, a także zestaw biomarkerów krwi do oceny negatywnego sprzężenia zwrotnego, supresji, toksyczności wątroby, białka wiążącego, aberracje lipidowe, bioidentyczne podawanie hormonów i leków projektowanych i nie tylko.”

Oprócz testów fizycznych Matt wziął również udział w testach na wykrywaczu kłamstw, które zdał znakomicie. 

“Ten proces został sprawdzony i zweryfikowany przez WNBF”

Ten proces nie tylko został zweryfikowany przez Dereka, ale także zatwierdzony przez Światową Federację Kulturystyki Naturalnej (WNBF)

“Z logicznego punktu widzenia proces ten został zweryfikowany i to zweryfikowany pod nadzorem WNBF. Nadzorują i potwierdzają, że proces pobierania próbek nie ma żadnych ingerencji, a próbki które trafiły do laboratorium należą do Matta, a testy są przeprowadzane zgodnie z moimi specyfikacjami.”

Matt posunął się nawet do tego, że został członkiem WNBF, dzięki czemu mógł uzyskać dostęp do tych testów. 

“Jestem teraz członkiem WMBF, ponieważ musiałem dołączyć do tej federacji, aby rzeczywiście uzyskać dostęp do tych testów.”

I był niesamowicie sceptyczny wobec każdego, kto twierdził, że wykonanie tych testów w Wielkiej Brytanii jest łatwe…

“Wzywam każdego, aby spróbował wykonać testy WADA w laboratorium w Wielkiej Brytanii. Życzę powodzenia i dajcie mi znać jak długo to potrwa. Dosłownie nie przeprowadzają prywatnych testów.”

“To jest nie do podważenia”

Derek przeprowadził niesamowicie dogłębną analizę każdego stopnia, wyjaśniając co każdy poziom w teście oznacza dla Matta i wszystko ukazało się jako normalne, udowadniając, że nie używał on wzmacniaczy wydajności.

Tą poważną analizę krok po kroku Derek zakończył słowami: “Nie wiem co mogę więcej na ten temat powiedzieć. To jest nie do podważenia”.

Motywacją Matta do poddania się tym rygorystycznym testom nie jest tylko zamknięcie ust trollom w jego sekcji komentarzy, ale także udowodnienie młodszemu pokoleniu, że nie potrzebujesz wzmacniaczy wydajności.

“Są dosłownie nastolatkowie, którym wmówiono, że muszą przyjmować medykamenty, aby być w dobrej formie, co jest oczywiście dość niepokojącym scenariuszem.

“Więc chcę pokazać ludziom i skłonić ich do refleksji “chwila, chwila, nie muszę brać medykamentów, może najpierw muszę potrenować kilka lat i zobaczyć co się stanie” Można być silny, w dobrej formie i być naturalnym.”

Podsumowanie – Testy WADA

Matt będzie kontynuował losowe testy w przyszłości i będzie dążył do utrzymania lub poprawy swojej sylwetki oraz rekordów osobistych przez cały czas.

Oczywiste jest, że matt zrobił wszystko, aby te testy były jak najbardziej nie do podważenia i mamy za to dużo szacunku. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy zobaczymy, jak matt pobija więcej swoich rekordów, gdy dojdzie do siebie po kontuzji Achillesa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Sprawdź inne:

Nie Potrzebujesz Cardio do Odchudzania

Trening

Nie Potrzebujesz Cardio do Odchudzania

Jeśli chcesz stracić trochę tkanki tłuszczowej, ale nudzisz się na bieżni i nie możesz znieść roweru nie martw się - cardio nie jest jedynym sposobem.

2022-06-01 21:48:57Autor Monica Green


Zmień Swoje Relacje z Wagą, aby Skutecznie Chudnąć

Odżywianie

Zmień Swoje Relacje z Wagą, aby Skutecznie Chudnąć

W tym artykule zamierzam omówić, w jaki sposób można rozwinąć zdrową relację z wagą i używać jej po prostu zgodnie z jej przeznaczeniem.

2022-06-05 17:04:51Autor Myprotein Polska
Monica Green

Monica Green

Autor i ekspert

Originally from South London, Monica graduated from the University of Leeds with a degree in Philosophy. After discovering a love for the gym whilst studying, Monica was drawn to weight training which helped her hugely through stressful times as a student. From writing for a popular student site, Monica developed her skills as an author, writing trending feature pieces regularly. She is thrilled to be able to combine her love for writing with her passion for the gym. In her spare time Monica loves to cook, try out new restaurants with friends and explore new walking trails.


Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o naszych aktualnych ofertach i nowości na Blogu. Zapisz się do newslettera!