Przejdź do głównej zawartości
Ambasadorzy

Zostałeś ojcem? Wróć do Treningów z Dannym

Zostałeś ojcem? Wróć do Treningów z Dannym
Evangeline Howarth
Pisarz i redaktor1 rok Ago
Wyświetl profil Evangeline Howarth

Jak już się dowiedziałeś, gdy zostałeś ojcem, Twoje życie nigdy nie będzie takie samo, ale mimo nieprzespanych nocy i pracowitych dni, możesz pozostać w świetnej kondycji.

Na szczęście trafiłeś na Dannego, który również niedawno został ojcem i podzieli się z Tobą wskazówkami, jak pozostać w dobrej formie i znaleźć czas dla siebie.

To odmieni Twoje życie

Większość ludzi zgodzi się, że jest niewiele rzeczy, które są lepszym przeżyciem niż zostanie tatą - coś, z czym Danny zdecydowanie się zgadza.

„Bycie tatą po raz pierwszy jest i zawsze będzie jednym z najlepszych doświadczeń w moim życiu. Po tych najdłuższych 9 miesiącach w życiu, nasz świat został całkowicie odmieniony. Jestem pewien, że ci, którzy również mają dzieci, zgodzą się z tym absolutnie”.

Chociaż jest to absolutne błogosławieństwo, nie ma wątpliwości, że dziecko przewraca cały świat do góry nogami.

„To znaczy, możesz czytać wszystkie książki i przewodniki na temat rodzicielstwa, ale nic nie przygotuje cię na to, co ma nadejść. Tak naprawdę to nie tylko posiadanie dziecka, do którego musisz się przyzwyczaić, ale także wszystkie inne rzeczy, które temu towarzyszą.

Brak snu, zmiana priorytetów, relacje, na które musisz zwracać uwagę, kompromisy, dobre samopoczucie własne, a także tych osób wokół ciebie, a to tylko niektóre z nich. Mieli rację, mówiąc: „Twoje życie już nigdy nie będzie takie samo!” ”

Nie ma tu miejsca na Twój egoizm

Dbanie o tego małego człowieka, który potrzebuje karmienia, przebierania i wiele innych rzeczy oznacza, że ​Twoje osobiste priorytety spadną na drugi plan, więc im szybciej to zaakceptujesz, tym łatwiej będzie Ci się z tym pogodzić.

„Niestety, rodzicielstwo to gra zespołowa, więc nie możesz podchodzić do utrzymania świetnej formy z myślą tylko o sobie, jak kiedyś. Właśnie teraz nadszedł czas na eksperymentowanie z różnymi formami trenowania, aby dopasować się do aktualnych poziomòw energii, które mogą być niższe ze względu na nieprzespane noce.”

Ćwicz, kiedy dziecko śpi

Danny przyznaje, że miał szczęście, że jego synek uwielbia spać, ale wie, że większość rodziców prawdopodobnie nie przesypia kilku godzin. Mimo to jego czas na trening uległ radykalnej zmianie.

„Nie ma jednej zasady dla wszystkich, po prostu musisz znaleźć to, co jest dla Ciebie najlepsze. Zawsze wolałem trenować wieczorem, ale musiałem to zmienić. Najlepiej pasuje do mojego nowego stylu życia kładzenie się spać dużo wcześniej i wstawanie, zanim zacznie się szaleństwo”.

Danny wyjaśnia, że zrobienie treningu, zanim wszyscy się obudzą oznacza, że możesz zrobić go dużo łatwiej i lepiej.

„Nie tylko nie odczuwam wtedy presji związanej z koniecznością zrobienia treningu w ciągu dnia, ale także pozwala mi to opiekować się dzieckiem i innymi obowiązkami”.

Bądź kreatywny w treningach

Opiekowanie się małym człowiekiem oznacza, że ​​będziesz bardziej aktywny, niż myślisz, ale Danny ma kilka dodatkowych pomysłów, jak pozostać w dobrej formie, gdy opiekujesz się swoim maleństwem.

„Nigdy nie zrobiłem tylu okrążeń w salonie na rękach i kolanach, więc powiedziałbym, że opieka nad dzieckiem to trening sam w sobie! Moim ulubionym zajęciem są po prostu długie spacery, ponieważ jest to nie tylko zmiana scenerii, ale także świeże powietrze, które pomaga nam obojgu się zrelaksować.”

Jeśli pogoda nie jest najlepsza na spacery, Danny ma też kilka wskazówek, jak radzić sobie z drzemkami.

„Drzemki w południe otwierają okazję do szybkiego treningu w domu, tylko upewnij się, że muzyka nie jest zbyt głośna”.

Działaj drużynowo, ale znajdź czas dla siebie

Wspomnieliśmy już, że nie można być samolubnym, ale dbanie o siebie, aby być przy nowej rodzinie, jest również niezwykle ważne, dlatego Danny jest bardzo zaangażowany w pracę zespołową.

„To jest gra zespołowa. Komunikacja jest kluczowa, więc porozmawiaj ze swoją partnerką o tym, kiedy chciałbyś ćwiczyć, aby znaleźć wspólny czas, który będzie odpowiedni dla Was wszystkich. ”

Podkreśla również pozytywny wpływ poświęcania czasu na regeneracje na zdrowie psychiczne.

„Uważa, że im szczęśliwszy i bardziej spełniony jestem jako osoba, tym bardziej korzystam z obecności bliskich mi osób i więcej mogę im dać od siebie. Dlatego właśnie moja sprawność zawsze będzie odgrywać ogromną rolę w moim codziennym życiu.”

Poszerz swoje horyzonty sprawności

Gdy całe życie wywróci się do góry nogami, możesz zauważyć, że zmieniają się również Twoje cele. Niezależnie od tego, czy Twoim priorytetem jest określona sylwetka, czy dobra kondycja sprawiająca, że ​​jesteś szczęśliwszy lub spędzanie więcej czasu z rodziną.

„Zacząłem także odkrywać inne korzyści mojej przygody z fitnessem, takie jak medytacja i joga, które pomogły mi w znacznym stopniu w wyciszeniu się i utrzymaniu silnej psychiki, zwłaszcza podczas kwarantanny. Pamiętaj, aby zawsze dbać o mózg i ciało! ”

Zwróć uwagę na odżywianie

Niezależnie od tego, czy chodzi o walkę z brakiem snu, czy o zrekompensowanie skróconych treningów, odpowiednie odżywianie pomoże Ci opiekować się dzieckiem w perspektywie krótko- i długoterminowej. Danny bardziej niż kiedykolwiek zdał sobie sprawę ze znaczenia własnego odżywiania.

„Powszechnie wiemy, że brak snu jest nieunikniony przez cały okres rodzicielstwa, więc odżywianie jest głównym czynnikiem wspomagającym w walce z tym problemem. Chociaż niektóre rzeczy są poza naszą kontrolą, odżywianie jest czymś, co zdecydowanie możemy kontrolować i może przyczynić się do zwiększenia poziomu dodatkowej energii, której potrzebuje Twój organizm”.

Danny lubi też mądrze wykorzystywać czas, którym dysponuje i planować posiłki z wyprzedzeniem, aby nie pozostawać głodnym, gdy ma mało czasu.

„Przygotowanie jest najważniejsze, warto sprawić, żeby było łatwiejsze. Drobne zmiany, takie jak gotowanie większych porcji, aby zjeść „lunch” następnego dnia, pomogą Ci utrzymać dobrą kondycję.

Dla Danny'ego najważniejsze jest, aby było to tak proste, jak to tylko możliwe, więc posiadanie gotowych przekąsek pod ręką jest koniecznością.

„Jeśli batony i przekąski białkowe nie towarzyszyły Tobie za często przed rodzicielstwem, wkrótce to się zmieni. Niezależnie od tego, czy przebywasz w domu, czy wychodzisz, zapas batonów proteinowych jest niezbędny! ”

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat Dannego, obserwuj go na Instagramie —@dannygibbons90

Zostałeś ojcem? Praktyczne porady dot. powrotu do formy

Zapamiętaj

Chociaż nie ma wątpliwości, że posiadanie dziecka będzie utrudniać Ci znalezienie czasu i energii na Twoje treningi, Danny pokazał, że istnieją niesamowite sposoby na zaakceptowanie zmiany i odkrywanie nowych sposobów na pozostanie szczęśliwym i zdrowym, gdy będziesz dbać o swoją nową rodzinę .

Trening

4 Mity o Odchudzaniu | Wyjaśnienia Eksperta

Nie możesz miejscowo zredukować tkanki tłuszczowej z żadnego obszaru ciała. To po prostu nie możliwe. W tym artykule omówimy takie 4 mity o odchudzaniu.

Odżywianie

Wino - 2 Kieliszki Mogą Zniszczyć Codzienną Rekomendację Dotyczącą Cukru

Jeśli martwisz się o spożycie cukru, warto przyjrzeć się bliżej temu co pijesz, aby sprawdzić czy wino nie zawiera to więcej kalorii, niż myślisz.

Evangeline Howarth
Pisarz i redaktor
Wyświetl profil Evangeline Howarth

Evangeline brała udział w sportach wyczynowych od najmłodszych lat. Jako wykwalifikowana RYA Jako instruktor pływania na łódce, rozumie znaczenie właściwego odżywiania przy sportach ekstremalnych i wytrzymałościowych, zwłaszcza ze względu na jej doświadczenie w drużynach Team GBR, jako kapitan drużyny trenujący swój pierwszy zespół uniwersytecki.

W wolnym czasie Evangeline uwielbia biegać – zwłaszcza w maratonach. W weekendy znajdziesz ją uprawiającą sporty wodne lub wędrującą po wzgórzach. Jej ulubione wieczory spędza na sesji HIIT lub na przysiadach na siłowni, zanim zacznie się zajadać pikantnymi potrawami z dużą ilości warzyw - mniam!

Dowiedz się więcej o doświadczeniu Evie tutaj.

myprotein