Trening

Trening dla zapracowanych | Pracuj efektywnie!

Trening dla zapracowanych

Wiele osób nie trenuje, ponieważ twierdzi że nie ma na to czasu. Faktycznie wizyta na siłowni może zająć dwie, a nawet trzy godziny. Musimy wliczyć dojazd w obie strony, trening, prysznic i bardzo często jeszcze aspekt towarzyski takiej wizyty. Dla wielu osób cudem jest wygospodarowanie 30 minut dziennie dla siebie. W jaki sposób więc zadbać o swoją formę? Przedstawiamy Wam trening dla zapracowanych.

Krótkie formy treningowe

W tym artykule przedstawiam Wam trening z piekła rodem! Będzie on idealnym treningiem dla zapracowanych. Mowa oczywiście o znienawidzonej przez tych, którzy ją znają tabacie. Dlaczego znienawidzonej? Ponieważ wymaga od nas bardzo intensywnej pracy. Na jej skutek powstaje bardzo duży dług tlenowy, dzięki któremu jest tak efektywna.

Tabata przeprowadzana jest najczęściej w systemie 20 sekund pracy na 10 sekund przerwy, przez 4 minuty. Daje nam to 8 serii pracy. Ćwiczenia jakie są wybierane mają charakter jak najbardziej ogólnorozwojowy. Przykładem będą popularne burpee, czy padnij powstań. Przysiady z podskokiem, bieg górski czy wskoki na podwyższenie są idealną opcją kiedy nie mamy dostępu do profesjonalnego sprzętu.

Zalety tabaty

Podstawową zaletą takiego treningu jest fakt, że zajmuje niewiele czasu. W taki sposób odpada najważniejsza wymówka. Drugą zaletą jest małe obciążenie układu nerwowego i szybka regeneracja. Dzięki czemu można wykonywać kilka sesji treningowych w trakcie tygodnia bez ryzyka przemęczenia. Stosunkowo szybko pojawiają się także efekty treningu, co będzie dużym plusem dla osób niecierpliwych. Spowodowane jest to podniesieniem poziomu pracy metabolizmu, który zostaje podkręcony nawet na 72 godziny po zakończonej sesji. Sprzyja to oczywiście spalaniu tkanki tłuszczowej.

Wady krótkich form treningowych

osoby początkujące, które nie opanowały jeszcze dostatecznie techniki mogą mieć problem aby zachować ją podczas tak szybkiej i intensywnej pracy jak podczas tabaty. Dużą część osób nie będzie również w stanie od razu dać z siebie 100% w trakcie treningu. Głównym problemem jest tutaj jednak nie ciało, a psychika. W treningu typu tabata to głowa jest największym wrogiem. Ciało zazwyczaj będzie w stanie pracować przez te 20 sekund na maksymalnych dla siebie obrotach.

Dla kogo?

Przede wszystkim dla osób zapracowanych, które ciągle nie mają wystarczająco czasu aby o siebie zadać. Ten rodzaj treningu sprawdzi się także u osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych w celu urozmaicenia i przełamania stagnacji. Będzie również dobrym narzędziem do redukcji.Tomasz Piotrowski

Tomasz Piotrowski

Specjalista ds. Żywienia

Tomasz Piotrowski jest czynnym sportowcem uprawiającym pięściarstwo. Posiada duże doświadczenie w pracy trenera personalnego oraz specjalisty ds. żywienia i suplementacji. Wiedzę zdobywał na kursach u najlepszych specjalistów w Polsce. Odbył kursy z dziedziny treningu personlanego, treningu kettlebell, żywienia i suplementacji w sporcie oraz psychodietetyki. Artykuły Tomasza możecie znaleźć na takich portalach internetowych jak https://www.budujmase.pl/ oraz http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/ a także https://www.fabrykasily.pl/. Ma za sobą również publikację w magazynie sportowym Sport-max. Więcej na temat Tomka możecie dowiedzieć się z jego social media https://www.instagram.com/tomasz_s.o.s_piotrowski/ Tomasz trenuje boks już przeszło 10 lat i z sukcesami startuje w zawodach. Nagrywa filmy edukacyjne na swój kanał YouTube (https://www.youtube.com/channel/UC_cUUfZBxxtRCLr_HsQD0RA?view_as=subscriber) poświęcony jego ukochanemu sportowi. Przeszedł długą drogę testując na sobie wszelką wiedzą teroretyczną jaką posiadł. Obecnie specjalizuje się w zakresie suplemetnacji oraz treningów ukierunkowanych pod sporty walki. W wolnym czasie Tomasz uwielbia czytać książki, oglądać seriale oraz filmy takich wyworni jak Marvel oraz DC. Kocha zwierzęta i dlugie spacery po lesie. Próbuje także łączyć swoje upodobania do słodyczy z tworzeniem ich zdrowych zamienników, udowadniając, że łasuchy mogą być wysportowani.


Tomasz teraz poleca


Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o naszych aktualnych ofertach i nowości na Blogu. Zapisz się do newslettera!